Loading…
Bafta nominon filmin e bërë për Kosovën ‘Home’ (Foto+Video)
  • 10/01/2017 | 10:57

...

Filmi kosovaro-britanik “Home” me regji të Daniel Mulloy sot ka hyrë në garë për filmin më të mirë të metrazhit të shkurtër, në Bafta Nominations .

Regjisori i filmit Daniel Mulloy,vendosi ta bëjë këtë film për Kosovën, pas vizitës së tij që e kishtë bërë në vitin 2015 ,në kohën kur shumë shqipëtar nga Kosova morën rrugë drejt Evropës për shkaqe të situatës së rëndë ekonomike e politike.

daniell-800x450

Në një sërë kthesa të papritura, filmi “Home “sjell realitetin e hidhur e krizës së sotme të refugjatëve nga Evropa. /gazetametro.net

https://vimeo.com/170033159

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë