Loading…
Balerini shqiptar: Të gjitha vajzat e estradës më vijnë pas (Foto)
  • 12/09/2017 | 17:03

...

Balerini i njohur Orjan Lika, artin e kërcimit gjithmonë e ka pasur pasion prandaj ia doli që ëndrrën e tij ta bëj realitet.


Në një intervistë dhënë për portalin iamalbania.com, ai ka treguar se rruga e tij deri këtu nuk ka qenë edhe aq e lehtë.

”Rruga për të mbërritur këtu ku jam sot ka qenë paksa e vështirë. Ëndrra ime ka qenë gjithmonë kërcimi por mundësitë për të vazhduar një shkollë baleti ishin thuajse të pamunduara, unë jetoja në fshat dhe nuk e kisha mundësinë të shkoja çdo ditë në Tiranë për të ndjekur një shkollë baleti, dhe unë nuk vazhdova një shkollë të tillë. Por nuk u dorëzova! Çdo të hollë që më jepnin prindërit apo të afërmit unë i mblidhja dhe shkoja në qytet për të blerë kaseta video kërcimesh”, ka thënë ai.

Tani që është bëri i njohur dhe shumë i kërkuar të marrë pjesë nëpër videoklipe të këngëtareve sigurisht se u intereson publikut ta dinë se a ka pasur diçka më shumë se raport pune me to. I pyetur nëse dikush nga estrada ka kërkuar të jetë me të ai përgjigjet:

”Të gjitha (qesh). Përtej shakasë, mundohem të jem sa më profesional dhe kaq!”.

Orjani preferon që për statusin e tij aktual të mos flasë por thotë se ka femra që e ndjekin dhe të gjitha i ka shumë xhan.

‘’ Femrat që më ndjekin i kam shum xhan! Përsa i përket jetës intime preferoj ta lë të tillë. Intime dhe private e imja!’’.

Ai pati një duet të shkëlqyer me Genta Ismajlin ku vallëzoi me të në klipin ‘Squat Baby’

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë