Loading…
Barcelona sivjet thyen rekord financiar në futboll
  • 11/10/2017 | 23:42

...

Barcelona pret të gjenerojë të hyrja që kalojnë shifrën prej 1 miliardë dollarësh për herë të parë në histori, për tu bërë klubi i futbollit me të hyrat më të larta.


Klubi nga Katalonia ka njoftuar të mërkurën, pritjet që kanë menaxherët për vitin financiar 2016-2017.

Të hyrat e Barcelonës janë rritur me 4 përqind vitin e kaluar, kur arritën shifrën prej 830 milionë dollarësh.

Klubi realizoi profit 36,7 milionë dollarë, kurse borxhi u ul për 29 milionë në 292 totali.

Gjendja e mirë financiare pritet të ndikojë edhe në transferimin e lojtarëve, derisa të mërkurën u raportua që Barça do të rrisë ofertën ndaj Liverpoolit për Phelippe Coutinhon. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë