Loading…
Bari që të gjithë e duan: Birra të vjen me tren (Video)
  • 18/06/2017 | 18:21

...

Në Çeki tashmë mund të porosisni një birrë dhe se ajo mund të vijë te ju me anë të një treni elektronik.


Pronarët dhe personat e tjerë që e kanë shpikur konceptin në fjalë, duan që ta eksportojnë atë, me qëllim që model i tillë i ofrimit të shërbimit të birrës të mund të vihet në praktikë edhe në shtete të tjera të botës. Petr Fridrich Vytopna tha për “Euro news” se dëshiron që ta eksportojë konceptin në vende të tilla si Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kinë e Çikago.

Sipas shumë klientëve në këtë bar dhe restorant, kjo mënyrë e shërbimit të birrës është vërtetë interesante.

No more arguments about who goes to the bar

Ordering a beer is a whole new experience in some restaurants in Prague, with a 400-metre miniature railway system that avoids arguments about who goes to the bar by delivering drinks to the tables.Read more → http://bit.ly/2rjXAyF

Posted by Euronews English on Thursday, 15 June 2017

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë