Loading…
Bashkoni të dyja pëllëmbët e dorës dhe kushtojini rëndësi këtij detaji të vogël, ja çfarë tregon
  • 13/08/2017 | 12:32

...

Leximi i pëllëmbës së dorës është një praktikë shumë e lashtë dhe është e lidhur me aftësinë e dikujt për të treguar se çfarë thuhet aty.


Kjo praktikë daton që nga antikiteti dhe është e njohur botërisht. Ka një numër specifik vijash që një lexues i pëllëmbës së dorës fokusohet, secili me një kuptim shumë të veçantë dhe domethënës. Një vijë shumë e rëndësishme është ajo e zemrës, e njohur ndryshe si vija e dashurisë. Disa i kushtojnë shumë rëndësi kësaj vije, disa të tjerë e anashkalojnë.

Por a e dini se duke bashkuar të dyja pëllëmbët e dorës bashkë ju do të kuptoni se çfarë domethënie ka dashuria për ju? Mësoni se çfarë tregon bashkimi i pëllëmbëve të duarve në këto raste:

Viza e dorës së majtë është më e lartë se ajo e dorës së djathtë;
Këto njerëz nuk besojnë se dashuria është faktori kyç për lumturinë e tyre. Për këtë arsye, ato janë të gatshëm të presin të gjithë kohën e nevojshme për të gjetur personin e duhur, në vend që të nxitojnë për një marrëdhënie. Ato tërhiqen gjithmonë nga njerëz të ndryshëm. Kapërcejnë çdo vështirësi në jetë dhe janë të gatshëm të punojnë dyfish për realizimin e ëndrrave të tyre.

Vizat e të dyja duarve janë të barabarta; 

Këto individë kërkojnë dashuri shumë serioze dhe preferojnë të jenë në një marrëdhënie të vazhdueshme dhe afatgjata. Ata nuk kanë frikë nga koha, energjia dhe përkushtimi që një marrëdhënie e vërtetë kërkon. Janë shumë racionalë dhe ndonjëherë vlerësojnë rutinën.

Janë të butë dhe të kujdesshëm. 
Viza e dorës së majtë është më e ulët se ajo e djathtë;
Këto njerëz janë “old soul” (shpirtra të vjetër). Ato kanë një pikëpamje unike për jetën dhe nuk bien në tendencën e shoqërisë moderne. Nuk zgjedhin që të jetojnë jetën sipas rregullave të shoqërisë, por mbi bazën e vlerave që ato besojnë. Janë shumë intuitiv dhe këto individë e gjejnë veten të tërhequr tek partnerët e vjetër dhe miqtë kur veprojnë në një nivel shumë më të pjekur se të tjerët në moshën e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë