Loading…
BE’ja ia falë Serbisë 27.4 milionë euro
  • 28/09/2017 | 08:53

...

Bashkimi Europian sot ka ndarë 27,4 milionë pa kthim për reforma në sistemin arsimor të Serbisë, njofton tanjug.


“Fëmijët serbë meritojnë t’ i kenë mundësitë sikur fëmijët në BE”, ka thënë me këtë rast komisari për Zgjerim Johannes Hahn.

Këto mjete do të shkojnë për të kryer reforma në arsim që do t’u garantonin fëmijëve serbë, siç tha edhe Hahn, një mundësi më të mirë.

Për Serbinë, ndërkaq, nuk është hera e parë që përfiton fonde të volitshme. Para kësaj ‘dhurate’ të BE’së, Serbia përfitoi miliarda euro nga shtetet arabe./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë