Loading…
Bie çmimi i naftës
  • 13/06/2017 | 17:26

...

Fitimet të cilat çmimet e naftës i sollën në dy ditët e kaluara janë venitur sot, pasi që Organizata e vendeve eksportuese të naftës (OPEC) raportoi për rritje të prodhimit, gjë e cila neutralizoi pritjet se rezervat amerikane “të arit të zi” serish do të shënonin rënie, transmeton agjencia e Nju Jorkut, Bloomberg.


Çmimi i naftës në tregun në Nju Jork shënoi rënie sot për 0,5 për qind, pasi që në dy ditët e kaluara ishte forcuar për 1 për qind.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se në lëvizjen e çmimeve të naftës ka ndikuar edhe bllokada e shteteve arabe ndaj Katarit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë