Loading…
Bitcoin: Po të kishit investuar 100 dollarë para 7 vitesh, sot do kishit 250 milionë
  • 14/11/2017 | 09:41

...

Në prill të vitit 2010 çmimi i një Bitcoin ishte 0,003 dollarë amerikanë, ndërsa sot çmimi i një Bitcoin 7000 dollarë.


Nëse 7 vite më parë të kishit investuar 100$ në Bitcoin, sot do kishit pasur 250 milion.

Ashtu sic edhe vetë Wall Street filluar të paguajnë më shumë vëmendje për Bitcoin, ka pasur rivalë të ri në botën e monedhës crypto që kërcënojnë për të shkelur ish-udhëheqësin.

Një prej tyre është Ethereum që sot mbulon 32% të vlerës totale të të gjithë monedhës crypto (Bitcoin përfshin 38%) dhe Litecoin vlera e përgjithshme e të cilit për herë të parë kaloi në një moment historik prej 1 miliard $.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë