Loading…
Bora mbulon vendin, kështu duken qytetet e Kosovës (Foto)
  • 06/01/2017 | 10:14

...

Viti që sapo kemi hyrë po karakterizohet me të reshura të pandërprera të borës në gjithë territorin e vendit.


Tanimë në disa qytete niveli i borës ka arritur deri në 50 centimetra.

Nëpër disa qendra të vendit rrugët janë vështirë të kalueshme. Ferizaj ku gjendja paraqitet më e rëndë, raportohet se ka formuar shtabin emergjentë.

Gazetametro.net, ka përzgjedhur foto nga qytete të ndryshme të venedit, që qytetarët kanë shpërndarë në rrjetet sociale ku paraqesin nivelin e borës së rënë deri tash.

Ndërsa, metorologët parashikojnë se fundjava e edhe fillimi i javës së ardhshme do të vazhdojë të karakterizohet me temperatura të ulta dhe të reshura të borës. /gazetametro.net

Prishtina

Peja

Prizreni

Gjakova

Gjilani

Mitrovica

Ferizaj

Klina

Rahoveci

Suhareka

Vushtrria

Malet e Sharrit 

Kaçanik

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë