Loading…
Bota e artit në zi, ndahet nga jeta regjisori i njohur
  • 15/04/2018 | 12:46

...

Ka vdekur në moshën 86 vjeçare, regjisori i njohur Milos Forman.


Është shuar regjisori i njohur Hollywood-ian, Milos Forman, i cili njëherësh është edhe fitues i dy çmimeve “Oscar”, shkruan The New York Times, transmeton lajmi.net.

“One Flew Over the Nest” ishte krijimi më i famshëm i Forman me të cilin fitoi çmimin prestigjioz, ndërsa njihet për një numër të madh krijimesh të cilat janë vlerësuar lartë prej kritikëve.

Vdekjen e Forman, i cili ishte i lindur në Çekosllovaki, e ka konfirmuar agjenti i tij, Dennis Aspland.

Kujtojmë që filmi “Amadeus” ishte krijimi tjetër me të cilin Milos Forman kishte fituar çmimin “Oscars”

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë