Loading…
Brenda tempullit të “Iluminatit”
  • 15/06/2017 | 17:39

...

Shoqëria sekretet “Iluminati” gjithmonë e vret kureshtjen e individëve për ato që zihen brenda saj.


Misteri i saj është shumë i interesant, dhe mund të lexosh për orë të tëra dhe prapë të mos e fitosh njohuri të mjaftueshme rreth, pasi që shumë gjëra dihen vetëm nga kjo shoqëri, transmeton Gazeta Metro

Së fundi një djalë i ri ka realizuar një dokumentar të shkurtër në lidhje me simbolet që gjenden në rrugët e Washington-it apo në ndërtesat më të rëndësishme të tij.

Këto simbole konsiderohen si tempuj për masonerinë dhe kudo mund të gjenden simbolet e tyre. Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë