Loading…
Breshër, stuhi e vërshime në Rahovec, dëme të mëdha në bujqësi |FOTO+VIDEO
  • 14/06/2018 | 19:25

...

Edhe pse jo në vjeshtë e as dimër, breshëri nuk ka qenë aq i rrallë nëpër disa vende të Kosovës.


Vendi i fundit i Kosovës i shënjestruar nga breshëri, stuhia e vërshimet është komuna e Rahovecit, raporton gazetametro.net

Fotot dhe videot më poshtë tregojnë teksa kjo komunë goditet nga breshëri i furishëm duke shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi.

Në lidhje me këtë situatë ka reaguar edhe kryetari i komunës së Kamenicës, Smalj Latifi.

Ky është reagimi i plotë i tij:

Pas reshjeve të furishme të shiut dhe bresherit në komunën e Rahovecit, qeveria komunale ka ndërmarrë të gjitha masat për intervenime emergjente në zonat ku ka vërshime. Ftojmë qytetarët të lajmërojnë raste emergjente në këtë numër kujdestar të telefonit: 045 134 001. /gazetametro.net

Posted by Bujqesia Fortesë on Thursday, 14 June 2018

Sipas disa videove qe i dërguan dëgjuesit, Breshëri ka shkaktu dëme te konsiderueshme posaqërisht ne fshatra afër Fortesës(Bellacërk) , për më shumë do ju informojm me vonë( video eshte bërë ne Fortes).

Posted by Radio Aktiv Rahovec on Thursday, 14 June 2018

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë