Loading…
Britania goditet nga moti i keq (Foto)
  • 11/01/2017 | 16:33

...

Britania e Madhe është goditur nga erëra të forta, duke lënë 2300 shtëpi pa energji elektrike dhe duke shkaktuar probleme në trafikun detar dhe ajror, transmeton gazetametro.net

Përveq kësaj, meteorologët kanë parashikuar se stuhia e madhe që mund të sjellë reshje bore deri në 20 centimetra ende nuk ka arritur.

3c0ba3c700000578-4108474-image-a-122_1484139600240

Një urë pranë Edinburgh’ut është mbyllur për qarkullim pasi erërat e forta shkaktuan përplasjen e një feriboti, ku u lënduan disa persona.

3c0b85f500000578-4108474-image-a-2_1484134978102

Në përgjithësi, mot i ftohtë dhe me erëra deri në 200 kilometra në orë po mbretëron në tërë Britaninë, mot ky që ka shkaktuar shtimin e aksidenteve dhe dëmtime materiale të shtëpive.

3c0c58ea00000578-4108474-a_wind_damaged_roof_in_kenton_in_newcastle_upon_tyne_today_follo-a-154_1484144318509

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë