Loading…
Bugatti që qëndroi në fund të liqenit për 73 vite shitet për shumë marramendëse (Foto)
  • 26/08/2017 | 19:05

...

Prej vitit 1935 deri më 2009, një Bugatti kishte qëndruar në shtratin e një liqeni në mes të Zvicrës dhe Italisë. Pasi u nxor prej aty, vetura e prodhuar më 1925 u shit për 360 mijë dollarë në një ankand.


Pasi ishte braktisur, autoritetet zvicerane thjesht e kishin lëshuar veturën në liqe, dhe tash pasi është nxjerrë prej aty, një Muze në Kaliforni që e ka blerë veturën e vjetër, ka vendosur që të mos e restaurojë, por ajo do të mbetet në gjendjen ku e ka sjellë uji i liqenit.

Vetura, siç mund të shihet në këto fotografi, ende ruan në disa vende nuancat e ngjyrës së kaltër që e kishte patur kur ishte prodhuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë