Loading…
Bujqit e Rahovecit nuk u kompensuan për dëmet nga moti
  • 18/06/2017 | 21:36

...

Fermerët e bujqit e Rahovecit ankohen se Ministria e Bujqësisë nuk ua ka kompensuar asnjë cent të dëmeve të shkaktuara vitin e kaluar.


Madje ata nuk presin se do të kompenzohen as për dëmet e shkaktuara në vreshtari këtë vit si në fillim të vitit nga ngricat ashtu edhe javë më parë nga breshëri.

Ndryshe, javët e kaluara Kosova u përfshi nga mot i ligë, me ç’rast u shkatuan mjaft dëme në kulturat bujqësore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë