Loading…
Cate Blanchett kryeson jurinë e Festivalit të Filmit në Cannes
  • 04/01/2018 | 17:13

...

Aktorja australiane, Cate Blanchett do të kryesojë jurinë e Festivalit të 71-të Ndërkombëtar të Filmit të Kanës, i cili do të mbahet nga 8 deri më 19 maj, njoftuan sot organizatorët.

Blanchett është fituese e dyfishtë e çmimit Oscar dhe është shumë e angazhuar në luftën për të drejtat e grave dhe një nga udhëheqësit e luftës kundër ngacmimeve seksuale.

Ajo është gruaja e 12-të deri më tash që udhëheq jurinë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë