Loading…
CEO zbulon pse Ripple do ta zë Bitcoin’in
  • 07/01/2018 | 16:01

...

Bitcoin po përballet me konkurrencë të ashpër nga rivali Ripple.


Bitcoin së shpejti do të arrihet nga Ripple, kriptovaluta që pritet të ketë rritje të vazhdueshme. Ndërsa CEO i saj zbulon pse e bën atë aq të veçantë, shkruan gazetametro.net.

Duke folur në një intervistë për NBC, Drejtori Gjeneral Brad Garlinghouse tha: Arsyeja pse XRP është unike, është sepse ajo vendoset në 3 sekonda, ndërsa unë nuk do të rrezikoja në një lloj siç është Bitcoin, ku ky merr orë të tëra për transfer.

XRP është kritopal që fuqizon teknologjinë blocchain të Ripple për të dërguar në të gjithë botën në vendbanime reale, transmeton gazetametro.net

Ripple ka tërhequr dhjetëra milionë dollarë investime.

Garlinghouse tha: Ne jemi mijëra herë më të shpejtë se Bitcoin dhe qindra herë më të lirë se ai kur të vendosni për të kryer një transaksion.

Ai gjithashtu iu drejtua rritjes së fundit të interesit në Ripple, duke ia atribuuar atë njerëzve që shohin përtej Bitcoin për investime të tjera në kriptovaluta.

Drejtori Ekzekutiv tha: “Shumë për spekulimet që kanë kaluar në lidhje me XRP kohët e fundit janë njerëzit që kuptojnë se Bitcoin nuk do të jetë lloji i zgjidhjes së të gjitha gjërave që ne dikur menduam se do të ishte.

“Në vend të kësaj ju jeni duke pasur specifika vertikale. XRP po zgjidh një problem të pagesave dhe është shumë efikas për ta bërë këtë”.

Ripple gjithashtu nuk mban nivelin e anonimitetit që bën Bitcoin, gjë që e bën monedhën më të favorshme për bankat.

Bankat po marrin njoftime për Ripple. Me mbi 100 banka në mbarë botën po përdorin blockhain, ka treguar Garlinghouse.

‘Ne kemi 100 banka në të gjithë botën që po punonjë me Ripple’, ka thënë ai në CNBC.

‘Shumica e bankave janë shumë entuziast në lidhje me demokratizimin se si kjo pagesë globale po ndodh’.

XRP është shenja që fuqizon Ripple dhe pati rritje në 3 dollarë për herë të parë të mërkurën që kaloi. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë