Loading…
Çfarë bënë Zana Nimani, këngëtarja shqiptare e Beogradit
  • 02/12/2017 | 18:19

...

Zana Nimani dikur ka qenë në mesin e këngëtareve më të mira në ish Jugosllavi.


“Dodirni mi kolena” apo “Pepito Pantalone” ishin disa prej këngëve që Zana i solli herë si solo këngëtare e herë me grupin Zana.

Grupi ishte aktiv nga viti 1979 deri në vitin 1985. Zana ka lindur në Beograd.

Po e sjellim një fotografi të Zanës, javën e kaluar në Kanada, atje ku ajo jeton prej vitesh me vajzën Teo dhe me burrin Djordje.

Zana, e pyetur së fundmi a do të donte të kthehej në Serbi, ka thënë se nuk është në planet e saj. Ajo nuk këndon, por diçka të tillë e ka trashëguar vajza e saj, e cila këndon bukur, sipas familjarëve të Zanës.

Zana ka lindur në vitin 1961, ndërsa u largua nga Serbia pak javë pasi i lindi vajza, dhe kjo besohet për shkak të problemeve politike që po dilnin në pah në Serbi dhe në tërë territorin jugosllav.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë