Loading…
Çfarë thonë sytë për shëndetin tuaj
  • 07/12/2017 | 23:41

...

Sytë nuk janë thjesht dritarja e shpirtit. Ata ndonjëherë fshehin disa të vërteta për shëndetin tuaj të cilat mund t’ju habisin. Mos i përdorni sytë vetëm për të parë. Ndonjëherë duhet t’I shihni edhe ju vetë.


-Pikat e bardha në beben e syrit: Mund të keni një infeksion nga syzet apo lentet e kontaktit.

-Sytë me qese në pjesën e sipërme: Mund të jeni shumë të stresuar. Keni nevojë për të fjetur gjumë.

-Shikim i turbullt: Tregon se mund të vuani nga diabeti. Gjithmonë nëse okulisti ju ka thënë se nuk keni probleme me shikimin.

-Një unazë e bardhë rreth bebes së syrit: Tregon se keni probleme me kolesterolin. Drejtohuni te mjeku sa më parë.

-Shihni shenja të çuditshme: Tregon problemet me retinën. Mund të jeni në rrezik.

-Shenjat e kuqe në iris: Largohuni nga dielli pasi ai është shkaktari kryesor i tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë