Loading…
Çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë vitit 2017
  • 13/12/2017 | 15:48

...

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Google, ka publikuar statistikat e kërkimeve që dominuan gjatë vitit që po përfundon, transmeton Gazeta Metro.


Nëse marrim për bazë kërkimet që llogariten në nivel botëror, përdoruesit e internetit më së shumti kanë qenë të interesuar të dijnë për Uraganin Irma, që kishte tronditur SHBA’të gjatë këtij viti.

Telefonat e mençur zënë vendet 2 dhe 3 në listën e temave më të kërkuara në Google më 2017, kurse në këtë listë janë edhe lodra ‘Fidget Spinner’ e seriali televiziv ‘13 Reasons Why’.

Më poshtë lista e plotë me 10 temat më të kërkuara në Google gjatë këtij viti:

1.       Uragani Irma

2.       iPhone 8

3.       iPhone X

4.       Matt Lauer

5.       Meghan Markle

6.       13 Reasons W

7.       Tom Petty

8.       Fidget Spinner

9.       Chester Bannington

10.   Ekipi i Indisë në kriket

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë