Loading…
Chelsea me stadium të ri
  • 12/01/2017 | 10:15

...

Këshilli lokal i ka dhënë leje Chelseat që të ndërtoj stadiumin e ri me 550 milionë euro dhe 60,000 ulëse.


“Në jemi mirënjohës që na është dhënë leja për rizhvillimin e shtëpisë sonë”, thuhet në deklaratën e klubit.

Sidoqoftë, kryetari i Londrës, Sadiq Khan do të jap fjalën finale për të lejuar fillimin e ndërtimit të stadiumit të ri.

Presidenti Roman Abramovic, do të provoj të gjej një stadium të përkohëshëm për tre vitet e ardhshme, deri sa të përfundohet stadiumi i ri i Chelsea, raporton gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë