Loading…
Cila veturë është më e sigurt për vozitje (Foto)
 • 09/06/2017 | 23:14

...

Në një hulumtim që e ka shfaqur CNN, janë zbuluar 11 modele të ndryshme të veturave që janë shumë të sigurta dhe që në periudhë prej 4 viteve askush nuk ka humbur jetë nga veturat aksidentalisht.


 • Në listën e veturave më të sigurta, vendin e parë e mer Audi Q7, shkruan gazetametro.net

 •              Pas saj renditet Volkswagen Tiguan

 •                   Pasj vjen Toyoya Tacoma

 •                  Jashtë listës nuk mbetet as Mazda CX-9

 •                         Audi  A6
 • Jeep Cherokee

 •                                 BMW 535i

 •                                BMW 535xi

 • Lexus RX 350

 •                                Lexus CT

 •               Mercedes M Class (GLE)

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë