Loading…
Çitaku publikon fotografi nga lufta në Drenicë
  • 21/11/2017 | 23:58

...

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka postuar sot një fotografi të saj të bërë para 19 vitesh.


Ajo në një postim në Facebook ka treguar se foton ia kishte bërë Robert Macpherson, që tani është këshilltar në OKB.

Ja postimi i Çitakut:

Kete foto ma dha Robert Macpherson, i cili gjate luftes ka qene në Kosove me AFP. Si ma perkujtoi Roberti, fotografia eshte e pranveres 1998 ne Drenice, dhe une kisha shoqeruar Robertin i cili po bente nje shkrim për jeten e femijeve ne zonat e luftes.

Robertin e pashe pas dy dekadash javen e kaluar në New York, pas seances se Keshillit të Sigurimit. Tash, Roberti ishte ne OKB si keshilltar për media.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë