Loading…
Danielsson: Serbia të përmirësojë marrëdhëniet me Kosovën nëse e do BE’në
  • 12/10/2017 | 16:49

...

Zyrtari i Komisionit Europian për zgjerim të BE-së Christian Danielsson ka deklaruar se ekziston lidhja e qartë ndërmjet normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Beogradit e Prishtinës dhe anëtarësimit të Serbisë në Bashkimin Europian.


Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Komisionit Europian ka thënë në Beograd se është me rëndësi që BE lehtëson dialogun ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton koha.

“E di se është e rrezikshme të interpretohet ndonjë terminologji. Mendoj se është e arsyeshme se ekziston lidhja ndërmjet normalizimit të marrëdhënieve dhe anëtarësimit në BE”, citon tanjug të ketë thënë Danielsson.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë