Loading…
Dardan Gashi flet për ndërmjetësimin me familjen Rugova
  • 13/09/2017 | 22:56

...

Asgjë të fshehtë nuk kishte në takimet mes familjes Rugova dhe tashmë kryeministrit Haradinaj. Një ndër ndërmjetësuesit e këtyre takimeve, sot zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, Dardan Gashi ka thënë se takimet ishin publike.


Në mënyrë të pjesshme, familja Rugova ndihmoj në bërjen e Kadri Veselit kryetar të Kuvendit duke votuar për shtyerje të seancës.

“Nuk kemi has në kuptim të madh me LDK-në në përgjithësi, LDK nuk ka pasur problem me Haradinajn por me pjesën tjetër të koalicionit. Edhe atë ditë kur kemi bisedu, kemi bisedu për zhbllokimin e situatës, dhe ajo ndodhi… Merita aty kanë shumë njerëz, meritën unë mund ta marrë që kam fillu ndërmjetësimin. Rolin kryesor e ka vetë mandatari, i cili ashtu sic është i palodhshëm, ka vrapu që ta sigurojë dhe unë kam qëlluar shpesh aty”, ka thënë Gashi në Rubikon të KTV-së.

“E shoh veten më së shumti si ndërmjetësues, thashë nuk është hera e parë, atëherë nuk kam qenë se

“Cka ka të pamoralshme? Unë e kam udhëheq një ministri para këtij mandati, e cila ka dal që ka punu më shumë se shumë ministri tjera, ka qenë e pavarur, në një mandat të shkurtuar janë miratuar diku afro 34 ligje, e që atëherë kanë qenë rekord”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë