Loading…
David Bowie përkujtohet në mënyrë kreative në përvjetorin e tij (Video)
  • 10/01/2017 | 22:31

...

Dje dhe sot po shënohet një vjetori i vdekjes së ikonës së pop muzikës, David Bowie.


Bowie i cili ndërroi jetë më 9 janar 2016, në moshën 69 vjeçare, si pasojë e kancerit. Përvjetori i parë është shënuar në mënyra të ndryshme. Është publikuar video-spoti më i ri i tij ‘No Plan’, gjersa artistja Helen Green ka dizajnuar një David Bowie GIF të ri i cili menjëherë ka shkuar “viral” në rrjetet sociale.

Sot lirisht mund të pajtohemi se përpos që ka inspiruar shumë artistë, piktorë, “fashion designers” dhe këngëtarë gjatë gjithë atyre dekadave të krijimtarisë, ai po vazhdon të inspiroj edhe një vit pasi shkoi nga kjo botë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë