Loading…
De Niro fyen Trumpin
  • 11/06/2018 | 22:32

...

Aktori, fitues i çmimit Oscar, Robert de Niro, ka sharë presidentin e SHBA-së, Donald Trump, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë televiziv të ceremonisë së çmimeve ‘Tony Awards’ të dielën.

De Niro u shfaq në skenën e “Radio City Music Hall” të Nju Jorkut për të prezantuar në skenë Bruce Springsteen për të performuar.

Me audiencën e aktorëve, regjisorëve dhe producentëve më të mëdhenj të kinematografisë botërore, të gjithë u ngritën në këmbë me duartrokitje për guximin që pati aktori kundrejt politikave të Trumpit.

Ai nuk e vazhdoi komentin e tij dhe menjëherë vazhdoi me prezantimin e performancës së Springsteeinit.

De Niro është një nga aktorët më të respektuar në Shtetet e Bashkuara me dy Oscarë të fituar, për “Raging Bull” dhe “The Godfather: Part II”.

Shtëpia e Bardhë nuk ka reaguar për deklaratën e aktorit, e as CBS gjithashtu, nuk ka shkruar ndonjë kërkesë për koment të mëtejshëm.

De Niro ka qenë gjithmonë kritik ndaj Trumpit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë