Loading…
Dëmet e mëdha të uraganit Irma në 6 fotografi
  • 12/09/2017 | 12:07

...

Uragani Irma goditi shtetin amerikan të Florida’s pardje duke shkaktuar disa viktima dhe duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.


Madje, dëmet që shihen në këto fotografi llogariten ‘astronomike’, pasi pjesë të qytetit dhe ishuj janë shkatërruar të tërët, transmeton gazetametro.net.

Uragani më i fuqishëm në vitet e fundit shkaktoi erëra deri në 209 kilometra për orë, duke shkatërruar kështu gjithçka që dilte përpara.

Nëpër rrugët e Miamit u panë drunj të shkulur e ndërtesa të dëmtuara. Po ashtu, deti pushtoi rrugët e qytetit, duke sjellur kështu edhe disa aligatorë./gazetametro.net.

Për më shumë, shihni fotografinë e dëmeve që ka shkaktuar ky uragan:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë