Loading…
Dënohet me vdekje personi që vrau nëntë persona në kishë
  • 11/01/2017 | 14:09

...

Dylan Kulmi, është dënuar me vdekje për vrasjen e nëntë personave me ngjyrë me motive raciste në një kishë në Karolinën e Jugut.


Dylan, ishte fajësuar muajin e kaluar për 33 akuza federale, përfshirë urrejtjen, pasi hapur zjarr mbi një grup studius të Biblës në vitin 2015.

Ai mbeti i papenduar edhe më tejë duke i thënë jurisë: “Unë e ndjeva se duhet ta bëj atë dhe unë ende e ndjej se duhet ta bëjë”, transmeton gazetametro.net.

Juria ka diskutuar për gati tri orë para se të marrin vendimin e tyre.

Masakra kishte tronditur kombin Amerikan dhe rindezi një debat në lidhje me marrëdhëniet racore.

Tragjedia qoi flamurin e Karolinës së Jugut në gjysmë shtize pas 50 viteve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë