Derbi i takon Interit, Donnarumma i fal tre pikë zikaltërve |VIDEO
  • 21/10/2018 | 22:57

...

Inter ka fituar në minutën e 92-të të ndeshjes falë golit të Icardit.

Ishte gabimi trashanik i Gigi Donnarumma-s që i dha fitoren zikaltërve pak përpara fundit, njofton gazetametro.net.

Inter dominoi ndeshjen dhe në fund, megjithëse falë një dhurate bujare të portierit Kuqezi, arriti ë merrte një fitore të merituar 1-0 në San Siro.

Ishte Inter ekipi që kontrolloi ndeshjen që nga minuta e parë, me Milan që qëndron i tërhequr dhe pa iniciativë në sulm.

Inter triumfon në fund, dhe me golin e sotëm, ka bërë 7 nga 13 golat e fundit në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes./gazetametro.net