Loading…
Dieta me babane në mëngjes: Humbni disa kilogramë brenda javës
  • 06/12/2017 | 19:20

...

Bananet janë të pasura me niseshte që kanë një indeks të ulët glikemik që do të thotë tretje më të gjatë dhe të lënë një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë.


Kjo dietë që përfshin fillimin e ditës me një banane dhe një gotë me ujë të nxehtë njihet si “banane në mëngjes” dhe është shumë e thjeshtë.

Ndikon në humbjen e peshës, pasi bananet në të vërtetë stimulojnë tretjen dhe përshpejtojnë metabolizmin, transmeton KosovaPress.

Njerëzit që duan të provojnë këtë dietë duhet të shmangin darkën pas orës 20.00, dhe ëmbëlsirat pas orës 15.00.

Ju nuk duhet të hani vetëm produkte të qumështit dhe alkoolit, por bananet duhet të jenë të freskëta, jo të ngrira, të pjekura ose të përgatitura në ndonjë mënyrë tjetër.

Për drekë, hani diçka të zgjedhur dhe sallatë të freskët, dhe për darkë një vakt që përmban shumë fruta.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë