Loading…
Dimri erdhi: Largoni akullin nga xhamat me alkool, për pak minuta
  • 30/11/2017 | 20:44

...

Temperatura tashmë ka filluar të shkojë ndër minus, ndërsa këto temperatura me vete sjellin edhe shumë problem. Një ndër to është edhe ngrirja e xhamave të veturës gjatë temperaturave minus.


Me xhama të ngrira ne luftojmë çdo dimër, duke mos ditur se ka disa mënyra shumë të thjeshta që mund të na ndihmojnë shumë. Pastruesi i xhamave kryen detyrën e vet, mirëpo kjo nuk mjafton, transmeton gazetametro.net

Meteorologu amerikan Ken Weathers nga Tennessee, ka publikuar në YouTube videon ku ka treguar mënyrën adekuate dhe më të lehtë për të pastruar xhamat nga akulli.

Gjithçka që duhet të bëni është të merrni 1/3 e gotës ujë dhe 2/3 e gotës me rubbing alkool. Siç mund të shihet në video, kjo përbërje e shkrinë menjëherë akullin dhe e bën më të lehtë pastrimin.

Mirëpo në asnjë mënyrë nuk duhet të përdorni ujë të ngrohtë, sepse xhami i ftoftë në ndikim të ujit të nxehtë mund të thuhet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë