Loading…
Dimri në Kosovë përmes 9 fotografive
  • 11/01/2017 | 11:26

...

Dimri në Kosovë, po llogaritet si i rrallë, pasi temperaturat kanë shënuar një ulje prej -25 gradë celsius. Me gjithë vështirësitë që po shfaqen në trafik, dimri ka sjellur pamje të jashtëzakonshme në Kosovë.


Gazeta Metro ju sjell dimrin në Kosovë përmes 9 fotografive, të realizuara nëpër pjesë të ndryshme të Kosovës./gazetametro.net

1

Dimri, me gjithë të ftohtin, sjell hapësirë për skijim. Madje edhe skijimi ekstrem po zhvillohet nëpër malet e Kosovës.

15825992_888860037817143_5000910652735065007_n

Skijimi ekstrem edhe në qendër të Prishtinës.

15873446_888860231150457_62204704907391772_n


15941049_346877389031258_4015102988262725206_n

Mitrovica duket e bukur gjatë dimrit, e kjo foto e tregon pamje e jashtëzakonshme atje.

15965893_348549288864068_6688753892084248240_n

Edhe Rahoveci zbukurohet nga petku i borës. Sidomos natën, Rahoveci duket fantastik.

prizreni_me_bore6

Edhe çatitë e shtëpive të Prizrenit, duken bukur këtë dimër.

ngricat

Rrugët e Prishtinës duken kështu gjatë dimrit…të stërmbushura.

a-73-800x450

Liqeni i Batllavës duket si pistë patinazhi, pasi nga temperaturat -20, e gjithë sipërfaqja e ujit është ngrirë.

mirusha

Këtë vit, edhe ujërat e shpejta nuk i rezistuan temperaturave. Ujëvara e Mirushës u bë akull, duke u bërë kështu sensacion edhe në mediat e huaja.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë