Loading…
Djuric paralajmëron se dialogu do të fillojë shumë shpejt
  • 14/02/2018 | 22:52

...

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka paralajmëruar se bisedimet teknike më Kosovën do të vazhdojnë shumë shpejt.


Duke folur për bashkëpunimin me autoritetet e shtetit të Kosovës lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic, ai ka thënë se pritet të konfirmohet data e takimit, transmeton GazetaMetro.net

“Andaj tan që ka ardhur deri të ky lloj  bashkëpunimit për këtë hetim, mendoj se në 3 javët e ardhshme, kur së bashku të konfirmojmë datën, do të kemi një takim të ri për dialog rreth çështjeve teknike”, ka thënë Djuric.

Gjatë vitit 2018 pritet të nis dialogu ndërmjet drejtuesve më të lartë të dy shteteve, për arritjen e një marrëveshje të detyrueshme të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë