Loading…

Notice: Undefined offset: 0 in /home/metro/public_html/wp-content/themes/InterAdriaMETRO/single.php on line 96

Notice: Trying to get property of non-object in /home/metro/public_html/wp-content/themes/InterAdriaMETRO/single.php on line 96

Notice: Undefined offset: 0 in /home/metro/public_html/wp-content/themes/InterAdriaMETRO/single.php on line 100

Notice: Trying to get property of non-object in /home/metro/public_html/wp-content/themes/InterAdriaMETRO/single.php on line 100
Dodik: Nuk e njohim Kosovën, Izetbegovic non-grata në Serbi
  • 14/11/2017 | 17:02

...

Presidenti i Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik përsëriti se Bosnja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse serbët e Bosnjës kurrë nuk do të pajtohen me këtë.


Sipas tij, anëtari boshnjak i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq pas deklaratës së djeshme duhet të shpallet person i padëshiruar në Serbi.

“Kjo është një goditje serioze ndaj politikës dhe shtetit të Serbisë, qoftë pushtet apo opozitë. Nëse unë do të pyetesha nuk dua t`i krijoja askujt ptobleme, por Bakir së paku pas kësaj duhet të jetë persona non grata në Serbi “, tha Dodik për TV Prva, transmeton Klan Kosova.

Anëtari tjetër i Presidencës boshnjake, Bakir Izetbegovic tha dje për DW që Bosnja do ta njohë pavarësinë e Kosovës, deklaratë për të cilën mori përkrahje edhe nga ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli.

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë