Loading…
Donald Trump e shkarkon Sekretarin e Shtetit
  • 13/03/2018 | 14:08

...

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump e ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA’s, Mike Pompeo.


Duke falenderuar Tillersonin për angazhimin, Trump përmes Twitterit tha se Sekretari i ri do të bëjë “punë të shkëlqyeshme”, transmeton gazetametro.net.

Tillerson u emërua në këtë pozitë vetëm 1 vit më parë, ndërsa më parë kishte qenë drejtor ekzekutiv i kompanisë ExxonMobil.

Trump poashtu e emëroi Gina Haspel në pozitën e drejtores së CIA, hera e parë që një grua e merr këtë pozitë, pasi shefin e deritashëm e vendosi në vend të Tillerson. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë