Loading…
Dua Lipa e lë prapa edhe Rihannan (Foto)
  • 12/09/2017 | 17:05

...

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa, nuk po ndalet drejt majes së muzikës botërore.


Bukuroshja me suksesin e fundit të këngës “New Rules” ka fascinuar adhuruesit anë e mbanë botës.

Në Spotify Dua është bërë një sensacion i madh, ku këngët e saj janë dëgjuar plot 28 milionë herë dhe është në vendin e 17-të.

Përkundër vendit të 17-të, ajo ka arritur të tejkalojë emra me renome botërore.

Ndër emrat që ajo ka tejkaluar për dëgjueshmëri është Rihanna, The Weekend, Nicki MInaj, Fnrech Montana, Selena Gomez dhe Demi Lovato.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë