Loading…
Dua Lipa me 5 nominime në Brit Awards, lë pas shumë artistë botërore
  • 13/01/2018 | 21:31

...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, udhëheq nominimet për edicionin e sivjetmë të Brit Awards me pesë nominime, duke përfshirë edhe garën për albumin më të mirë.

Hitbërësja e këngës “New Rules”, e cila ka qenë jashtëzakonisht e suksesshme në vitin 2017, konkurron edhe në kategoritë për këngëtaren më të mirë, videoklipin më të mirë, depërtimin më të madh britanik dhe këngën më të mirë.

Ajo ia ka dalë ta lë pas vetes edhe Ed Sheeranin, i cili është i nominuar në katër kategori.

Nga ana tjetër, me nga tri nominime garojnë J Hus dhe Rag’n’Bone Man.

Të gjithë të përmendurit konkurrojnë në kategorinë për albumin më të mirë britanik, ndërsa krahas tyre garon edhe Stormzy me “Gang Signs and Prayer”.

Theksojmë se hiti “New Rules” i Duas është rrugës për të arritur një miliard shikime në YouTube, aktualisht është shikuar afro 900 milionë herë.

“Pesë nominime në Brit Awards! A është kjo e mundur! Shkojmë 2018… Videoja më e mirë britanike është me votime publike prandaj cicëroni #BRITVIDDUALIPA”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë