Loading…
Dua Lipa mposhti Rihanna’n, Jay Z, dhe Taylor Swift
  • 16/12/2017 | 12:07

...

Që Dua Lipa po na habit të gjithëve me suksesin e saj, qoftë në klasfikime, qoftë me shitje, qoftë me impakt, kjo është pak por e sigurt.


Ama, tashmë dikush duhet t’i thotë asaj që të “frenojë” sepse nuk po ndjekim dot më!Billboard, revista prestigjoze dhe kalkulatori më i madh i shitjeve në SHBA dhe në botë, ka publikuar listën e 100 këngëve më të mira të vitit 2017 bazuar në shitje dhe në shpërndarjen që këëngët kanë pasur gjatë 12 muajve të vitit.Ajo që ne na kap syri është pozicioni i “New Rules” të Duas: As më pak e as më shumë se vendi i 22-të!

Do të thoni ju çfarë ka këtur për t’u habitur?Të renditesh në Top20 ndër 100 produksionet më të mira në të gjithë globin nuk është pak, por Dua ka lënë pas Lady Gaga-n, e cila renditet në vendin e 100-të, Taylor Swift që renditet në vendin e 23-të, Jay Z në të 24-tin, “DNA”-n e Kendrick Lamar në vendin e 31-të, Rihanna-n dhe “Wild Thoughts” në vendin e 37-të, “Shape of You” të Ed në vendin e 41-të, P!nk dhe “Beautiful Trama” në vend të 47-të, Maluman me “Felices Los 4” e të tjerë.

“Ndryshe disa artistë që kanë zërin, por jo prezencën apo fuqinë e një ylli për në listën e të parëve, pyetja që na munduar për Duan ka qenë se kur do ta shohim këngëtaren britanike në 40 më të fuqishmit e globit”, – shkruan Billboard.Epo, urime Dua!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë