Loading…
Dueli i çmendur: Njërit i thyhet hunda e tjetrit nofulla
  • 11/03/2018 | 17:59

...

Dueli midis boksierëve Oscar Valdez (brekët e kuqe, dorëzat e kuqe) dhe Scott Quigg (brekët e bardha, dorëzat e bardha) për titull bote në versionin WBO në kategorinë pendël (deri në 57kg) fillimisht mund të mos zhvillohej fare. 


Kjo pasi britaniku Quigg në matje zyrtare kishte pasur disa kilogramë mbi peshë dhe ka qenë në pikëpyetje të madhe nëse për një ditë mund të “lëshohet” në peshën e lejuar.

Sidoqoftë, promotorët e boksierëve u pajtuan vetëm idsa orë para fillimit të meçit që ai të zhvillohej dhe tay fillua problemet tjera.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë