Loading…
Dy familje mbeten pa lopë, dyshojnë që policia po bashkëpunon me hajna
  • 16/12/2017 | 21:58

...

Orët e para të së premtes, familjeve Sopiani e Abazi të fshatit Keqekollë të Komunës së Prishtinës, u kushtuan mjaft shtrenjtë.


Dy nga pesë lopë sa kishte gjithsej Hamdi Sopiani, persona të panjohur arritën t’ia merrnin, ani se vendi ku i mbante ishte pak hapa larg nga dera e shtëpisë, raporton KTV.

Ai tregon se burimi i vetëm për mbajtjen e familjes në këtë fshat të largët ishin ato.

Vëllai i tij, tregon se ky nuk është rasti i vetëm në fshat, e shpreh dyshimet në organet përgjegjëse.

Në po të njëjtën natë tre krerë lopë iu morën edhe Xhavit Abazit.

Ai tregon se vlera e tyre arrin shumën e 5 mijë eurove, e për të arritur këtë pasuri thotë të ketë punuar tash e sa vjet.

Pavarësisht tentimit të Kohavisionit për të marrë një përgjigje nga zyrtarë të Policisë për Rajonin e Prishtinës, kontakti ka qenë i pamundur pasi nuk u janë përgjigjur telefonatave.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, nuk është raportuar për këtë rast.

VIDEON MUND TA SHIHNI KËTU

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë