Loading…
Dyqani turk në Gostivar që përzë të gjithë ata që flasin shqip
  • 13/09/2017 | 16:13

...

Intelektuali shqiptar që jeton në Zvicër, Xhemal Ahmeti ka ngritur alarmin për diskriminimin e shqipes në Gostivar.


Duke qenë me prejardhje nga ky rajon, ai ka treguar për një dyqan telefonash mobilë në Gostivar ku shërbehet vetëm në turqisht dhe maqedonisht.

Shitorja ‘Sabah’, ku shiten pajisje të teknologjisë dhe smartphone, ndalon myshterinjtë që flasin shqip.

Sipas Ahmetit, pronari shpeshherë i përzë nga dyqani të gjithë ata që flasin shqip, duke thënë se aty nuk shërbehet për shqiptarë.

Ja shkrimi i tij i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë