Loading…
Dyshonin se ishte shtatzënë, mjeket bëjnë zbulimin e tmerrshëm
  • 12/01/2018 | 14:23

...

Një 11-vjeçare është dërguar në spital pasi e ëma vuri re se po humbte mjaft peshë. Por kur ka mbërritur atje doktorët menduan se Cherish-Rose Lavelle mund të kishte mbetur shtatzënë.


Por doktorët zbuluan një masë të madhe tumorale në vezoret e vogëlushes. Kanceri agresiv i shkaktonte Cherish mjaft dhimbje dhe e ëma vuri re se dy muajt e fundit vajza ka qënë disi ndryshe.

Tumori 10 kg është e rrallë për një vajzë në moshën e Cherish-Rose. Tashmë znj. Lavelle i duhet të mbyllë biznesin e saj për të kaluar kohë me të bijën në spital.

“Kjo është diçka që dëshiroj të gjithë prindërit të ndërgjegjësohen, pasi mendova se vuante nga çrregullime me ushqimin për shkak të bullizmit se ishte mbipeshë”, tha e ëma. Fatmirësisht pavarësisht se do jenë muaj të gjatë në spitale, me kemioterapinë dhe operacionin, ishte e shërueshme.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë