Loading…
E çuditshme: Babai i vdekur ua lë fëmijëve testament gishtin e mesëm (Foto)
  • 10/09/2017 | 15:02

...

Një mesazh i çuditshëm në gurin e varrit të një personi nga Spanja, i cili e kishte lënë testament që ky mesazh së bashku me një “gisht” mermeri të vendosej në krye të varrit.


I mërzitur me fëmijët dhe të afërmit e tij të cilët nuk kishin qenë besnik deri sa kishte qenë gjallë, ai ka vendosur që asgjë nga pasuria të mos i kalojë fëmijëve të tij.

“Ndonjëri prej jush do vijë me lule në duar, e të tjerët do të më vizitoni duke u lutur, por fundi i udhëtimit tuaj është këtu. Ju pres …”, shkruhet në mesazhin e tij.

Mbi këtë mesazh është vendosur me mermer gishti i mesëm për të përcjellur mesazhin se asgjë nga pasuria e tij, nuk do t’iu takojë atyre.

Edhe pse ka patur kritika, mesazhi dhe gishti prej mermeri është vendosur pasi ishte në testamenti e të vdekurit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë