Loading…
E dhimbshme: Buffon përlotet për këtë arsye
  • 11/03/2018 | 18:51

...

Portieri i Italisë, Gianluigi Buffon, vazhdon ta përjetojë më së rëndi vdekjen e bashkëkombësit të tij dhe lojtarit të Fiorentinës, Davide Astori.


Vdekja e papritur e Davide Astorit, ka tronditur futbollin italian.

Për herë të parë pas vdekjes së tij, janë këtë fundjavë janë zhvilluar ndeshjet e Serie A.

Në nder të tij, të gjitha ndeshjet në Serie A kanë filluar me një minutë heshtje. E gjatë nderimit të veprës së Astorit, në ndeshjen Juventus – Udinese, portieri Gianluigi Buffon nuk ka mundur t’i mbajë lotët, ku ishte i ulur në bankinën e rezervistëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë