Loading…
E jashtëzakonshme: Balerina bën 100 rrotullime për 40 sekonda
  • 13/10/2017 | 09:20

...

Balerinët kanë një trup elastik! Lëvizjet e tyre për ata që nuk e ushtrojnë këtë profesion janë të jashtëzakonshme, si në videon që është paraqitur më poshtë.


Në video shihet një balerinë, e cila rrotullohet 100 herë brenda 40 sekondave, derisa partenri i saj i vallëzimit  duke ia vendosur dorën mbi kokë, e ndihmon në lehtësimin e rrotullimeve, transmeton gazetametro.net

Përkundrejt numrit të madh të rrotullimeve, ajo arriti të përfundojë kërcimin pa marramendje.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë