Loading…
E këshilluan të abortonte sepse fëmija kishte deformim: Nuk u dorëzua dhe kështu duket i biri sot
  • 11/01/2018 | 19:55

...

Sara Heller dhe partneri i saj Chris Eidam kishin marrë një lajm të hidhur në javën e 24’ët të shtatzënisë – i biri i tyre do të lindej me një deformim të madh, transmeton GazetaMetro.net


Ultrazëri kishte treguar se si djaloshi do të lindej me buzën e epërme të ndarë, për cka edhe do të kishte probleme të tjera shëndetësore, andaj e këshilluan të abortonte.

Pas lindjes, me krenari publikuan në rrjetet sociale fotot e të birit, në mënyrë që shoqëria të kuptonte dhe të e pranonte.

Pas dhe para operacionit

Pas disa muajsh, djaloshi iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike në fytyra dhe tani ka pamje krëjtësisht normale, ndërsa shenjat janë pak dukshme.

“Ky përjetim na ka treguar sa e fortë është bashkësia e personave me buzë apo qiellzë të ndarë. Na janë lajmëruar njerëz nga mbarë vendi, na kanë dërguar para dhe na ofruan ndihmë”, ka thënë Sara Heller. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë