Loading…
E pabesueshme: Luanesha sjell në jetë të voglin e presë së saj (Foto)
  • 13/08/2017 | 15:28

...

Duket e pabesueshme por ajo që kanë fiksuar fotografët në natyrë, mund të konsiderohet “mrekulli e natyrës”.


Luaneshat njihen për natyrën e tyre grabitqare, por veprimin e kësaj kafshe nuk e keni parë dhe dëgjuar asnjëherë më parë.

Luanesha kishte kapur një kaproll, por pasi e kishte vrarë, kuptoi se preja ishte shtatzënë.

Fotot tregojnë momentin emocionuese se si luanesha kujdeset për ta sjellë në jetë të voglin e kaprollit.

Ajo, i ka kapur të voglin e drenushës nga këmbët dhe e ka tërhequr për ta sjellë në jetë.

Fotografitë kanë bërë xhiron e botës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë