Loading…
E pamundur të depërtoja nga Kosova
  • 11/01/2017 | 18:00

...

Dua Lipa së fundmi ka deklaruar për “V Magazine” se nuk do të mund të kishte arritur suksesin që e ka tani po të provonte të depërtonte nga Kosova.


Lipa, që karrierën e nisi në Britani të Madhe, ka thënë në një intervistë të fundit se nga Kosova do ta kishte shumë të vështirë të depërtonte në një audiencë më të gjerë, shkruan Koha.net

“Mendoj se nuk do të mund ta ndiqja karrierën muzikore në Kosovë sepse besoj se nuk kishte ndonjë rrugë për të dalë në një audiencë më të madhe. Nëse do të postoja ‘koverë’ dhe të shpresoja se dikush do të më gjente e të më largonte nga aty, thjesht nuk ishte reale. Gjithçka që doja ishte të bëja muzikë”, ka deklaruar këngëtarja që gjatë verës mbajti koncert në vendlindje.

Lipa është rritur në Britani të Madhe, ndërsa në moshën 11-vjeçare ishte kthyer me familjen në Kosovë. Në moshën 15-vjeçare ajo kishte arritur të bindte prindërit që ta lejonin të kthehej në Londër, për të ndjekur ëndrrën e saj. Lipa më pas vazhdoi shkollimin në Britani dhe këtë përvojë e quan si më të rëndësishmen në jetën e saj.

Kënga e fundit e saj është “No Lie” e publikuar në bashkëpunim me këngëtarin e njohur Sean Paul.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë