Loading…
E quanin të çmendur që gdhendi një shkëmb 40 vjet, por tani krenohen me të (Foto)
  • 12/08/2017 | 15:13

...

Alberto Gutierres Giron, një fshatar në malet e Nikaraguas ka gdhendur një shkëmbë për 40 vjet radhazi, dhe gjithë që e njihnin e quanin të çmendur, duke thënë se po humb kohë, por tani e kanë zili atë.


Alberto ka gdhendur një gurë 9 metra duke vizatuar në të kafshë, një katedrale dhe kullat binjake të New Yorkut, duke pritur tashmë një numër të paimagjinueshëm për ato male çdo vit, transmeton gazetametro.net

Për Alberto Gutierres Giron kjo ka qenë gjithmonë ëndrra e tij që kur ka nisur të di si i vogël.

Malet, lumenjt, gurët kanë qenë përherë pasioni i tij i fshehur, natyra në përgjithësi është hobi i tij.

Tani me gdhendjen e gurit për 40 vjet, edhe banorët e fshatit që e quanin të çmendur teksa e shihni duke punuar natë  e ditë në të, mahniten nga përfitimet e tij, dhe arti që ka bërë në gurë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë